Jak działa myjnia bezdotykowa?

Jak działa myjnia bezdotykowa?

Jak działa myjnia bezdotykowa? Bezdotykowa myjnia samochodowa jest jednym z nowych osiągnięć w branży myjni samochodowych. Starsze maszyny z dużymi szczotkami są znane z tego, że mogą powodować uszkodzenia lakieru Twojego samochodu. Myjnie bezdotykowe eliminują również konieczność mycia samochodu przez człowieka, ponieważ cały proces jest zautomatyzowany. Systemy bezdotykowe zostały opracowane w celu zwalczania tego problemu i odniosły wielki sukces. Oto jak działa myjnia bezdotykowa.

Działanie myjni bezdotykowej

Sprzęt do mycia bezdotykowego musi najpierw zwilżyć samochód, ponieważ nie można nałożyć mydła na suchy, brudny pojazd. System będzie poruszał się wokół samochodu za pomocą dysz niskociśnieniowych. Następnie na samochód nakładane jest specjalne mydło do mycia samochodów. System przechodzi przez wszystkie części samochodu i rozpyla mydło na całej powierzchni. Następnie dysze zamieniają się w myjki wysokociśnieniowe, które będą czyścić mydło z samochodu. Po dokładnym wyczyszczeniu myjnia bezdotykowa może następnie nałożyć wosk, wyczyścić opony specjalnymi środkami czyszczącymi lub innymi opcjami. Następnie przychodzi czas na osuszenie samochodu, co odbywa się za pomocą wysokociśnieniowych dmuchaw powietrza. Są one świetne, ponieważ nie będą tworzyć plam wody, które mogą wystąpić podczas suszenia. Systemy te są bardzo dokładne i przyspieszyły myjnie samochodowe, będąc w stanie zrobić o wiele więcej na godzinę niż wtedy, gdy odbywa się to z pomocą człowieka.

Niezbędne urządzenia

Jak działa myjnia bezdotykowa?
Jak działa myjnia bezdotykowa?

Myjka wysokociśnieniowa to system obracających się dysz wodnych, które rozpylają skoncentrowane strumienie wody na samochód. Dysze każdego strumienia wody są zazwyczaj ułożone jak koło zębate, z każdą dyszą lekko odchyloną od środka. Siła wody wystrzeliwanej z dysz powoduje szybkie obracanie się strumienia wody. Oznacza to, że strumień wody porusza się w okrężnym wzorze, gdy uderza w samochód. Siła strumienia i ruch okrężny dają w połączeniu potężne działanie szorujące na powierzchni samochodu. Łuk spłukujący to seria dysz rozmieszczonych na łuku, które wykorzystują czystą wodę do usunięcia wszelkich pozostałości pozostałych po wykonaniu pracy przez myjnię wysokociśnieniową. W przeciętnej myjni znajduje się wiele łuków spłukujących, zwykle po każdej stronie na stanowisku mycia. Standardowym elementem myjni samochodowej jest łuk woskowy. Wosk używany w myjni, który tworzy wodoodporną powłokę, różni się od wosku nakładanego ręcznie. Jedną z kluczowych różnic jest to, że wosk z myjni jest tak opracowany, aby działał na szyby, chrom i gumę, a także na lakierowane plastikowe i metalowe powierzchnie samochodu. Ponadto pozostawia on wyraźną, cienką warstwę, której nie trzeba najpierw polerować. Wosk z myjni nie zapewnia jednak takiego samego poziomu ochrony, ani nie pomaga usunąć lub zakryć drobnych zarysowań, jak standardowy wosk.

Zalety i wady myjni bezdotykowych

Myjnie automatyczne zostały stworzone z myślą o właścicielach firm. Zostały zaprojektowane z myślą o minimalnym nakładzie pracy i starają się wykonać pracę w ciągu 10 minut. Dzięki temu firmy mogą umyć o wiele więcej samochodów i jednocześnie zarobić więcej pieniędzy. Dzięki niskim kosztom utrzymania i możliwości szybkiego mycia myjnie bezdotykowe mogą być bardzo tanie. Niektóre myjnie oferują usługi, których być może nie jesteś w stanie wykonać samodzielnie. Najbardziej oczywistym jest mycie podwozia. Myjka ciśnieniowa zamocowana na szynie nie będzie w stanie dotrzeć do miejsc, do których może dotrzeć człowiek z myjką ciśnieniową. Myjnia bezdotykowa suszy samochód za pomocą dużych suszarek. Takie suszarki w myjniach automatycznych są bardzo słabe, ograniczone czasowo i nieukierunkowane.

Sprawdź także:

Alternatywa dla myjni bezdotykowej

O ile konstrukcja myjni bezdotykowej chroni lakier samochodu, o tyle utrudnia szorowanie i usuwanie wielu warstw brudu i zanieczyszczeń. Inną opcją, dla tych klientów, którzy szukają głębszego oczyszczenia, jest konstrukcja myjni samoobsługowej. Klient wjeżdża swoim pojazdem do jednego z takich budynków, wysiada z samochodu i myje go za pomocą dostępnych węży i szczotek. Wielu klientów lubi ten rodzaj myjni, ponieważ pozwala on na wyszorowanie pojazdu w celu usunięcia przywartego brudu. Myjnia samoobsługowa zapewnia większą elastyczność. Właściciele takich myjni mogą stworzyć tyle stanowisk ile chcą, w zależności od dostępnej przestrzeni i potrzeb biznesowych. Chociaż myjnie bezdotykowe są zazwyczaj świetną opcją dla firm, ponieważ zapewniają wiele korzyści, rodzaj myjni, którą wybierzesz, zależy ostatecznie od Twoich indywidualnych preferencji. Myjnie bezdotykowe, jak i myjnie samoobsługowe to idealne opcja aby wyczyścić swój pojazd. Ludzie zawsze będą potrzebowali myć swoje samochody, a większość właścicieli samochodów jest skłonna za to zapłacić. Na tę usługę jest popyt w każdej gospodarce, ponieważ jej koszt jest stosunkowo niski, a zapewnia ona, że nawet starsze pojazdy wyglądają dobrze. Wszystkie rodzaje myjni można spotkać zarówno w aglomeracjach miejskich, jak i niewielkich wsiach – co świadczy o ich popularności.

Szkoła językowa - jaką wybrać? Previous post Szkoła językowa – jaką wybrać?
Jakie prawa ma ochroniarz w zakładzie pracy? Next post Jakie prawa ma ochroniarz w zakładzie pracy?